Czy home staging działa?

Czy home staging działa? Beżowa kanapa, przed którą stoją dwa drewniano-marmurowe stoliki z dekoracjami.
Liczy się pierwsze wrażenie

W czasach, gdy 90% kupujących/wynajmujących swojego nowego domu szuka przez internet, pierwsze wrażenie stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli chcesz szybko sprzedać lub dobrze wynająć swoją nieruchomość, poświęć odpowiednio dużo uwagi temu, jak Twoja nieruchomość się prezentuje, bo pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz.

Czy wiesz, że podjęcie decyzji o tym czy dane wnętrze podoba nam się czy nie, zajmuje statystycznie 30 sekund? Możesz wykorzystać ten czas na swoją korzyść! Zdjęcia zawarte w Twojej ofercie nie tylko powinny przyciągać uwagę, ale również sprawiać, że to Twoją nieruchomość oglądający będzie chciał zobaczyć na żywo.

 

Co to jest home staging?

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do procesu sprzedaży lub najmu.  Jest to skuteczne narzędzie marketingowe, dzięki któremu Twoja nieruchomość już na pierwszy rzut oka stanie się bardziej atrakcyjna i wyróżni się spośród innych ofert na rynku. Co to oznacza w praktyce? Jeśli nieruchomość jest nowa lub świeżo po remoncie, w wielu przypadkach wystarczy sama stylizacja wnętrza, czyli nadanie nieruchomości charakteru i klimatu, który przemówi do oglądających i skłoni ich do zakupu lub najmu. Z kolei nieruchomości starsze lub zamieszkałe, mogą wymagać większej ilości pracy, jak choćby drobnych prac remontowych czy pozbycia się z nich nadmiaru rzeczy. Właściciel, który współpracuje z home stagerem, znacząca zwiększa swoje szanse na szybszą sprzedaż lub wynajem, a nierzadko również na uzyskanie wyższej kwoty za swoją nieruchomość!

Jak działa home staging?

Home staging pokazuje potencjał Twojej nieruchomości i pozwala na zaprezentowanie jej w taki sposób, by stała się wyjątkowo atrakcyjna dla grupy osób, do której jest kierowana. Pozwala oglądającym odnaleźć się w obcej dla nich przestrzeni, ułatwia wyobrażenie sobie w nim swojego nowego życia. Twoja nieruchomość nie tylko staje się bardziej atrakcyjna, ale zaczyna być postrzegana jako nieruchomość o wyższym standardzie, co bezpośrednio wpływa na cenę, którą klienci są w gotowi za nią zapłacić. Home staging działa także na zmysły i emocje oglądających, dzięki czemu łatwiej podejmują decyzję o zakupie lub najmie danej nieruchomości.

W każdym wnętrzu możemy osiągnąć efekt „wow”, który sprawi, że nieruchomość będzie przyciągać wzrok, a w ślad za nim szerokie grono potencjalnych klientów. 

Zastanawiasz się jak wyglądają nieruchomości po wykonanym przeze mnie home stagingu? Sprawdź moje realizacje!

Czy są jakieś dowody na to, że home staging działa?

Oczywiście! Badania prowadzone zarówno wśród pośredników nieruchomości, jak i ich klientów jednoznacznie pokazują, że home staging działa i że warto w niego zainwestować. Z badań wynika m.in., że:

9,8% nieruchomości, w których zastosowano home staging cena transakcyjna przewyższyła cenę ofertową*

54% nieruchomości przygotowanych do sprzedaży za pomocą home stagingu sprzedało się w pierwszym miesiącu, z czego 11,8% podczas pierwszej
prezentacji! *

A jak home staging działa na klientów?

82% agentów twierdzi, że home staging ułatwia kupującym wyobrażenie sobie danej nieruchomości jako ich nowego domu**

41% kupujących jest bardziej chętnych do obejrzenia nieruchomości na żywo, jeśli była ona poddana home stagingowi**

39% kupujących jest gotowych zapłacić za nieruchomość więcej, jeśli wystrój trafia w ich gust**

Home staging działa na Twoją korzyść!

Profesjonalnie wykonany home staging silnie działa na klientów, którzy nie tylko chętniej decydują się na obejrzenie danej nieruchomości na żywo, ale także łatwiej podejmują decyzję o sfinalizowaniu transakcji. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze, których nie musisz inwestować w drogie formy reklamy czy choćby w paliwo przepalane w drodze na nic nie wnoszące prezentacje.

Przekonaj się jak skutecznym narzędziem jest home staging! Umów się na rozmowę, podczas której określimy jasny plan działania, który pozwoli Ci osiągnąć najlepszy możliwy rezultat.

Home staging działa i przynosi wymierne rezultaty. To inwestycja, która po prostu się opłaca! 

https://www.dghr-info.de/wp-content/uploads/2021/03/dghr_statistik_2018-2020_2021-03-24b.pdf

**2021 Profile of Home Staging National Association of Realtors

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto zainwestować w home staging lub masz dodatkowe pytania na temat moich usług, zadzwoń, wyślij maila lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się poniżej.  

Możesz również zajrzeć do sekcji Najczęstsze pytania  , gdzie odpowiadam na często pojawiające się pytania moich klientów.