home / blog / jak szybko sprzedać mieszkanie

 

5 kroków, dzięki którym uda Ci się szybko sprzedać mieszkanie!

Zamierzasz sprzedać swój dom albo mieszkanie? Skoro decyzja podjęta, czas na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży! Oto 5 kroków, dzięki którym znacząco poprawisz atrakcyjność swoich czterech kątów, zwiększysz swoją szansę na szybką sprzedaż nieruchomości oraz dobry zysk, który pozwoli Ci na realizację Twoich planów.

Koniakowa skórzana kanapa z jasnozielonymi poduszkami stojąca miedzy dwoma dużymi oknami, lampą, koszem ozdobnym z kocami i stolikiem pomocniczym

podziel się tym z innymi

Stylista wnętrz wkłada gałązkę z czerwonymi listkami do nowoczesnego beżowego wazonu, stojącego na marmurowym, ryflowanym stoliku

Krok 1. Uporządkuj wnętrze

 

Rzecz niby oczywista, ale w przypadku sprzedaży naszej nieruchomości porządki muszą wyglądać trochę inaczej niż cotygodniowe sprzątanie. Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie lub dom pierwszym ważnym krokiem będzie uporządkowanie przestrzeni. Przeprowadź tzw. decluttering, to znaczy pozbądź się nadmiaru rzeczy. Każdy z nas (ja również;)) z czasem obrasta w większą ilość rzeczy niż używa na co dzień. Zbieramy pamiątki, przechowujemy prezenty, których nie wypada się pozbyć, trzymamy wszelkie „przydasie”, które albo nie przydają się w ogóle, ale są pomocne tak rzadko, że szkoda na nie miejsca. Pozbądź się ich, niech nie zagracają Twojego domu. Rzeczy, które chcesz zachować, a nie używasz ich na co dzień, spakuj do kartonów i przenieś np. do piwnicy, przechowalni lub jeśli masz taką możliwość przetransportuj od razu do nowego domu. Po co tyle zachodu? Po pierwsze im więcej rzeczy wyrzucisz lub przewieziesz już teraz, tym mniej pracy czeka Cię w czasie faktycznej przeprowadzki. Po drugie, i w kontekście sprzedaży nawet ważniejsze, Twój dom wyda się większy, przestronniejszy i bardziej funkcjonalny. Najlepszy efekt wizualny osiągniesz, jeśli szafy i półki będą zapełnione maksymalnie w 2/3. Da to oglądającym poczucie, że w Twoim mieszkaniu nie brakuje miejsca do przechowywania i wszystkie ich rzeczy spokojnie znajdą w nim swoje miejsce. 

 

Krok 2. Napraw drobne usterki

 

Poluzowana klamka? Odpryski farby? Cieknący kran? To nie są trudne do naprawy usterki, ale potencjalni kupujący chętnie wykorzystają je do „pomarudzenia” i wstępu do negocjacji ceny w dół. Drobne niedoróbki, na które my być może już nawet nie zwracamy uwagi, w oczach oglądających urosną do rangi poważnych wad. Mogą nawet zasiać obawę, że być może niewystarczająco dobrze dbaliśmy o naszą nieruchomość i jest ona pełna większych wad, których nie widać gołym okiem. Nie dopuść do tego i zajmij się naprawą drobnych usterek, zanim klienci zaczną Cię przekonywać, że potrzebują dużego upustu na remont. Drobne wydatki na naprawy pozwolą Ci zaoszczędzić grube tysiące podczas negocjacji.

Krok 3. Odśwież ściany

 

Świeża warstwa farby zawsze daje poczucie nowego i czystego wnętrza. Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie poświęć odrobinę swojego czasu lub zatrudnij pana złotą rączkę, który stosunkowo niewielkim kosztem odświeży mieszkanie. Jaki kolor wybrać? Neutralny! Jasnoszary, jasnobeżowy, albo ponadczasowy i zawsze bezpieczny biały. Jasne, świeże ściany optycznie powiększą pomieszczenie, nadadzą mu bardziej schludnego wyglądu i będą świetną bazą do realizacji wszystkich wnętrzarskich pomysłów nowego właściciela. Przemalowanie ścian jest wyjątkowo ważne, jeśli w Twoim wnętrzu królują jaskrawe kolory. Takie barwy dla niektórych mogą być zbyt odważne. Klienci mogą nawet zrezygnować z oglądania Twojej nieruchomości, przewidując, że zamalowanie intensywnych barw będzie wymagało poważniejszego remontu, na który nie chcę lub nie mogą sobie pozwolić. Oszczędź im tego typu rozterek, zawczasu przygotowując dla nich neutralną kolorystycznie bazę.

 

Krok 4. Zadbaj o oświetlenie

 

Czy tego chcemy czy nie ilość światła w pomieszczeniu mocno wpływa na to jak je odbieramy. Pomieszczenia niedoświetlone wydają się mniejsze i mniej przytulne niż w rzeczywistości (nie mówimy tu o romantycznym świetle zapalonych świec;). Zdjęcia nieruchomości obowiązkowo rób zawsze w dzień, najlepiej słoneczny lub z niewielkim zachmurzeniem. Jeśli to możliwe zapraszaj oglądających na prezentacją w ciągu dnia, kiedy naturalnego światła jest najwięcej. A co, jeśli jest zima i mamy krótkie dni, albo oglądający chcą zobaczyć nieruchomość wieczorem? Zapal wszystkie światła. Wszystkie? Tak, wszystkie! Dzięki temu pomieszczenia będą dobrze doświetlone, wydadzą się większe i przestronniejsze, a oglądający nie odniesie wrażenia, że coś ukrywamy. Koniecznie wymień niedziałające żarówki oraz pozbądź się tych, które dają nieprzyjemne, zimne światło. Zastąp je żarówkami o barwie neutralnej (oznaczenie 4000-5000K ) i niech stanie się jasność!

Ozdobny kosz z kocami stojący obok lampy z białym kloszem, a skórzaną koniakową kanapą, na której leżą szałwiowe poduszki.

Krok 5. Nadaj wnętrzom charakteru

 

Podążając za sugestiami z poprzednich kroków, prawdopodobnie poprawnie przygotowałeś nieruchomość do procesu sprzedaży. Przed Tobą krok najważniejszy – stylizacja. Twoje wnętrze musi się wyróżnić, bo inaczej zniknie wśród innych ofert na rynku. 

Pięknie przygotowane wnętrze, nie tylko wyróżni się na portalach ogłoszeniowych, ale także skłoni potencjalnych kupujących do tego, by przyszli obejrzeć nieruchomość na żywo. Bez oglądających, nie ma sprzedaży. A jeśli chcesz by prezentacja przerodziła się w transakcję, musisz zrobić niezapomniane pierwsze wrażenie. Zadbaj o świeże kwiaty, zapach domowego ciasta lub kawy i piękne detale, które przyciągną wzrok. Nie wiesz, jak sprawić, żeby Twoja nieruchomość pięknie się prezentowała? 

Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie skorzystaj z usług home stagera. Dzięki znajomości odpowiednich technik home stager zaaranżuje Twoją przestrzeń tak, by oglądający nie mogli o niej zapomnieć i z miejsca zaczęli w niej planować swoje nowe życie. Profesjonalny home stager pomoże Ci nie tylko z doborem dodatków, ale także odpowiednio zaaranżuje przestrzeń, by ta prezentowała się lepiej już na pierwszy rzut oka. Jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie, Legionowie lub okolicach, skorzystaj z usług NOVO Home Staging. 

Pomogę Twojej nieruchomości nabrać blasku i kilkoma sprytnymi trikami pokażę jej potencjał. Twoje wnętrza nabiorą spójnego, wyrazistego charakteru, który przemówi do wyobraźni potencjalnych klientów i przyspieszy sprzedaż. To naprawdę ważne, bo jak wszystko inne, także nieruchomości kupujemy przede wszystkim emocjami. Profesjonalny home stager pomoże Ci wywołać w potencjalnych klientach same pozytywne emocje i gotowość, by decyzję o zakupie podjąć szybciej, a za nieruchomość zapłacić więcej.

Sprawdź moją ofertę home stagingu dla pośredników, inwestorów i osób prywatnych.

 

Zdjęcia: Kaboom, Leah Kelley, Pexel

 

Uśmiechnięta home stager z Warszawy stoi na tle ściany z freskami oraz okna, w którym widać zieleń i jej odbicie

Nazywam się Magda Copija. Moją pasją jest tworzenie wnętrz na NOVO.

Jestem home stagerką i stylistką wnętrz. Pomagam moim klientom szybko oraz skutecznie sprzedawać i wynajmować ich nieruchomości. 

Wydobywam potencjał wnętrz, podkreślam ich zalety, aranżuję na nowo, podnosząc w ten sposób ich wartość i atrakcyjność na rynku nieruchomości. Tworzę miejsca, które szybko stają się czyimś nowym domem.

Dzięki połączeniu wiedzy na temat aranżacji wnętrz i rynku nieruchomości mogę skutecznie wspierać moich klientów w osiąganiu ich celów. Z moją pomocą sprzedają i wynajmują swoje nieruchomości szybciej i z większym zyskiem. 

Serdecznie zapraszam do współpracy agentów nieruchomości, inwestorów i osoby prywatne z Warszawy, Legionowa i okolic.