home / blog / jak szybko sprzedać dom?

Jak szybko sprzedać dom?

Chcesz szybko sprzedać dom? Zadbaj o jego wizytówkę – ogród.

 

Latem, kiedy pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, kupujący zwracają szczególną uwagę na otoczenie domu, który zamierzają kupić. Nic nie przemawia bardziej do wyobraźni (szczególnie klientów, którzy porzucają bloki) jak możliwość relaksu czy podejmowania gości w otoczeniu zieleni. Nie musisz konkurować z ogrodami w Wersalu, wystarczy, jeśli otoczenie domu będzie schludne i zachęcające do odpoczynku. 

 

Jeśli chcesz przyspieszyć sprzedaż domu i zrobić naprawdę dobre pierwsze wrażenie, zadbaj o teren wokół domu z taką samą uwagę, z jaką przygotowujesz jego wnętrze. Zadbany ogród i taras to sprawdzony sposób na dodatkowe punkty u oglądających. Oto kilka wskazówek jak przygotować ogród przed sprzedażą domu:Nowoczesna willa z dużymi oknami w jesiennej scenerii. Przed domem na zadbanym trawniku stoją białe leżaki.
W oddali białe drewniane drzwi z metalowym okuciem i prowadzący do niego tajemniczy tunel z żywopłotu.

Zacznij od gruntownego czyszczenia

 

Brud czy, co gorsza, pleśń pokrywająca powierzchnie wokół domu, zdecydowanie nie wyglądają zachęcająco. Najprostszym rozwiązaniem, by się ich pozbyć, jest użycie myjki ciśnieniowej, która rozprawi się nawet z grubą warstwą brudu. Jeśli nie masz swojej myjki, możesz ją wynająć lub zatrudnić firmę, która zajmie się oczyszczeniem fasad, chodników i okien za Ciebie. Zdecydowanie poprawisz w ten sposób wygląd domu i jego otoczenia, a dobrze umyte z zewnątrz okna będą wpuszczać do domu więcej światła, dzięki czemu dom wyda się przestronniejszy.

 

Przeprowadź drobne naprawy

 

Kupujący chcą mieć pewność, że zarówno wnętrze, jak i zewnętrze domu są w dobrym stanie i nie zaskoczą ich koniecznością kosztownych napraw. Odrapana farba, poluzowane okiennice czy niedziałające oświetlenie zewnętrzne, mogą wzbudzić w oglądających obawy, że o dom nie dbano z należytą starannością. Dlatego lepiej zawczasu dokonać drobnych, niskokosztowych napraw, niż pozwolić, żeby w oczach kupujących urosły do rangi poważnych usterek wymagających dużego upustu cenowego.

Zadbaj o zieleń

 

Trawa do kolan i chwasty wokół nasadzeń z pewnością nie zrobią dobrego wrażenia na oglądających. Poświęć czas na skoszenie traw, przystrzyżenie żywopłotów, zgrabienie suchych liści, pielenie. Pamiętaj o utrzymywaniu trawnika w dobrym stanie, nawet jeśli nie mieszkasz już w domu wystawionym na sprzedaż. Zadbany ogród będzie piękną wizytówką Twojego domu i z pewnością zrobi dobre wrażenie na oglądających. Pamiętaj również o zieleni na tarasie i ganku domu. Kto oprze się kolorowych kwiatom witającym go na progu domu?

 

Schowaj zabawki, narzędzia i sprzęt ogrodniczy

 

Nie chcemy, żeby coś odciągało uwagę od zieleni, której przygotowaniu poświęciłeś sporo czasu, dlatego wszelki ogrodowe sprzęty czy dziecięce zabawki najlepiej ułożyć (schludnie) w garażu czy piwnicy. Im mniej niepotrzebnych sprzętów wokół domu, tym lepiej. Zadbana zieleń i meble ogrodowe najlepiej zaprezentują się w oczyszczonej przestrzeni.

Kamienny taras otoczony ścianą roślin, a na nim komplet mebli ogrodowych w stylu boho z pomarańczowymi poduszkami.

Przygotuj taras na przyjęcie gości

Kupujący z pewnością docenią możliwość relaksu czy zjedzenia posiłku na trasie w nowym domu, pod warunkiem, że meble, które im pokażemy, będą do tego zachęcały. Upewnij się, że są w dobrym stanie, że wyglądają schludnie i czysto. Gruntowne mycie czy pomalowanie świeżą warstwą farby nie jest drogie, a da świetne efekty. Krytycznie przyjrzyj się również poduszkom. Czy nie są wyblakłe, wysiedziane czy nie mają plam? Kolorowe, ale czyste, poduszki wspaniale ożywią przestrzeń na tarasie i zapadną w pamięć oglądającym. Kilka propozycji znajdziesz poniżej. Jeśli Twój budżet na to pozwala, warto zainwestować w dywan zewnętrzny, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale także daje iluzję dodatkowego pomieszczenia w domu, a to zawsze znajduje uznanie kupujących. Możesz wybrać coś kolorowego, wzorzystego lub bardziej stonowanego, ważne, żeby stworzyć na tarasie przytulną przestrzeń, w której oglądający będą chcieli spędzać letnie dni. 

 

Porady jak skutecznie przygotować wnętrze domu do sprzedaży znajdziesz w poprzednim wpisie.

 

Sześć dywanów zewnętrznych. Gładkie dywany ogrodowe i dywany zewnętrzne ze wzorymi
Sześć kolorowych poduszek ogrodowych we wzory. Poduszka w kwiaty, poduszka w liście, poduszka w pióra

podziel się tym z innymi

Uśmiechnięta home stager warszawa stoi na tle ściany z freskami, myśli o home stagingu i stylizacji wnętrz

Nazywam się Magda Copija. Moją pasją jest tworzenie wnętrz na NOVO.

Jestem home stagerką i stylistką wnętrz. Pomagam moim klientom szybko oraz skutecznie sprzedawać i wynajmować ich nieruchomości. 

Wydobywam potencjał wnętrz, podkreślam ich zalety, aranżuję na nowo, podnosząc w ten sposób ich wartość i atrakcyjność na rynku nieruchomości. Tworzę miejsca, które szybko stają się czyimś nowym domem.

Dzięki połączeniu wiedzy na temat aranżacji wnętrz i rynku nieruchomości mogę skutecznie wspierać moich klientów w osiąganiu ich celów. Z moją pomocą sprzedają i wynajmują swoje nieruchomości szybciej i z większym zyskiem. 

Serdecznie zapraszam do współpracy agentów nieruchomości, inwestorów i osoby prywatne z Warszawy, Legionowa i okolic.